ZAPROSZENIE NA ŚWIĄTECZNY KONCERT CHARYTATYWNY PT. „DOBRO JEST DOBRE - KOLĘDY DO NIEBA”.

KLASA 1 SSP i WOLONTARIUSZE Z ZSS ZAPRASZAJĄ DYREKCJĘ SZKOŁY, GRONO PEDAGOGICZNE, RODZICÓW, UCZNIÓW, ABSOLWENTÓW, PRZYJACIÓŁ I ZNAJOMYCH NA ŚWIĄTECZNY KONCERT CHARYTATYWNY.

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 12 GRUDNIA 2019 R, O GODZ. 19.00. W SIEDZIBIE ZESPOŁU SZKÓŁ SALEZJAŃSKICH W LEGIONOWIE. DLA NASZYCH GOŚCI WSTĘP WOLNY. WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Jako szkoła katolicka cyklicznie organizujemy koncerty charytatywne dla potrzebujących… Angażujemy się w działalność charytatywną, ponieważ chcemy zwrócić uwagę ludzi na istotne problemy innych, których społeczeństwo nie jest do końca świadome. Nie ma w tym podtekstów, interesów, działań z pobudek egoistycznych. Jest szczera intencja pomocy drugiej osobie. Św. Jan Paweł II powiedział:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Spotkaliście się ostatnio z kimś potrzebującym pomocy? Pamiętajcie, że wszystko jest możliwe! Zorganizowanie akcji charytatywnej może wiele umożliwić w każdym przypadku, od zebrania kwoty na operację, poprzez znalezienie osób chętnych np. do regularnej pomocy w schronisku, aż po sprawienie radości potrzebującym dzieciakom ze świetlicy. Coraz więcej satysfakcji czerpiemy z pomagania innym. Dzielimy się pieniędzmi, przekazujemy dary rzeczowe, choć rzadko jeszcze decydujemy się na darowanie swojego czasu. Charytatywność zgodnie z założeniem, to zbiór organizacji i działań mających na celu niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują, w sposób bezinteresowny, dobroczynny, filantropijny... Kiedy graliśmy kolejny koncert charytatywny Ks. Marek Stachowicz, Dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie powiedział: „Sama idea służenia drugiemu człowiekowi i obdarowywania swoim dobrem jest bardzo żywa w naszej szkole. Zarówno teatr jak i wszystkie inne nasze inicjatywy zmierzają do tego, aby tego dobra, które jest w nas i które kryje się w sercu, nie zatrzymać tylko dla siebie, ale przekazać drugiemu człowiekowi”.

Od 2012 roku cyklicznie organizujemy koncerty charytatywne dla potrzebujących. I w tym roku kolejny raz bardzo chcemy pomóc tak, jak umiemy i potrafimy. Tym razem będziemy zbierać pieniążki na potrzeby Domu Samotnej Matki i Dziecka w Legionowie, prowadzonego przez Siostry Urszulanki. Już od 6 lat Siostry pomagają potrzebującym mamom, które doznały przemocy oraz dziewczętom opuszczonym. Wspierają je w najtrudniejszych chwilach i przygotowują do samodzielnego i odpowiedzialnego życia. Będziemy wdzięczni za włączenie się do akcji charytatywnej i wsparcie finansowe. Konieczna jest pomoc. My już wiemy jakie to jest dla dzieci i Sióstr ważne.
Przed nami Boże Narodzenie - święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. Pewnie dlatego z ochotą podejmujemy wszelki trud, aby w tym podniosłym dniu znaleźć się w gronie najbliższych i pomagać sobie.

Będziemy wdzięczni za włączenie się do akcji charytatywnej i wsparcie finansowe. Konieczna jest pomoc. My już wiemy jakie to jest dla dzieci i sióstr ważne. Na co dzień jesteśmy skupieni na sobie, swoich potrzebach, swoich sprawach. Często nie zauważamy innych, ich problemów, ich ograniczeń. Wówczas to, co nas dotyka, odbieramy jako gigantyczne problemy, z którymi nie możemy sobie poradzić. Trzeba zawsze patrzeć na tych, którzy mają gorzej. Doceniamy wtedy to co sami posiadamy. Takie przemyślenia wyzwalają w nas chęć niesienia pomocy innym, oczywiście w miarę swoich możliwości.
W związku z tym 12 grudnia 2019 roku, o godz. 19.00 nasi goście będą mogli wysłuchać koncertu z najpiękniejszymi Polskimi Kolędami oraz obejrzeć nasze Jasełka pt. „Grudniowa ciemna noc” w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz najmłodszych uczniów naszej szkoły.
W świąteczny nastrój wprowadzą publiczność występy solistek, solistów i zespołów. Czas trwania koncertu 1godz. 30 min.

BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO PAŃSTWA GOŚCIĆ.

W Programie:
1. „Koncert Kolęd i Pastorałek” czyli najpiękniejsze Polskie Kolędy i Pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży z ZSS.
2. Spektakl teatralny pt. „Grudniowa ciemna noc”

Scenariusz i reżyseria koncertu: Anna Przybyłkowska i Joanna Rogala.

Spotkanie uświetni festiwal wypieków wykonanych przez naszych wolontariuszy.
Zapraszamy na słodki poczęstunek.

Ponieważ wstęp na koncert jest bezpłatny, informujemy że:
1. Nie będziemy prowadzić żadnych licytacji.
2. Będziemy zbierać pieniążki do puszek po koncercie na zasadzie kto ile może i chce.
3. Przewidujemy słodki poczęstunek w postaci ciasteczek i ciast wykonanych przez młodzież...
4. Chcemy pomóc dzieciom i Siostrom Urszulankom, więc oferujemy swoje umiejętności sceniczne, teatralne, wokalne, pracę, serce, czas i zaangażowanie tak jak umiemy i potrafimy.
5. Gwarantujemy moc wrażeń i pozytywne emocje oraz poczucie dobrze wykorzystanego czasu...
6. Bardzo liczymy na Waszą obecność. Będziemy wdzięczni za włączenie do akcji.

P.S MOŻNA TEŻ OBEJRZEĆ JEDEN Z OSTATNICH NASZYCH KONCERTÓW CHARYTATYWNYCH... Z okazji startu nowej ramówki telewizja Salve Tv zorganizowała Diecezjalne, Charytatywne Kolędowanie z Salezjanami. Eucharystii o godz. 11.00 w intencji dzieła Salve TV – internetowej telewizji Diecezji Warszawsko-Praskiej przewodniczył Ks. Abp Henryk Hoser SAC. Jego Ekscelencja objął wydarzenie Patronatem Honorowym.
Bezpośrednią relację z Mszy Św. i Koncertu można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/hDtQJAesmgg

W galerii kilka fotek z podobnych koncertów z lat ubiegłych...

Autor: Anna Przybyłkowska i Joanna Rogala