Byli Wychowankowie Salezjańscy z wizytą w naszej szkole.

W ostatni piątek 29 listopada 2019 r. zakończył się pierwszy cykl spotkań naszych absolwentów z uczniami klas II i III SLO. Naszymi gośćmi byli: Katarzyna Mucha, Julia Kowalska i Michał Frankowski.

29.11.2019_BWS

Ich bogate doświadczenia związane ze studiowaniem i pracą zawodową z pewnością pomogły lub zainspirowały uczniów klasy IIIA do podejmowania dalszych decyzji związanych ze studiami. A nawet jeżeli nie, to nasi uczniowie mogli zobaczyć i posłuchać wspaniale przygotowanych wykładów i prezentacji Wychowanków Salezjańskich. 

A czym są spotkania dla absolwentów i wizyta w szkole po latach? Przeczytajcie, co na ten temat napisała Julia Kowalska absolwentka naszej szkoły:

 "Chociaż adresatem piątkowego spotkania byli licealiści i to oni powinni byli zyskać z 45 minutowej prezentacji jak najwięcej, mam wrażenie, że tak się nie stało. Chodząc po tak dobrze znanych mi korytarzach, siadając w ławkach, które pamiętają niezręczne sytuacje, o których wolałabym zapomnieć, widząc twarze, które przez 6 lat towarzyszyły mi nieustannie, wydaje mi się, że zrozumiałam znacznie więcej niż kilkanaścioro nastolatków podczas Naszych wystąpień. Mogłam spojrzeć na ostatnie 4 lata z innej perspektywy i zobaczyć (z nieukrywaną satysfakcją i nutką nostalgii) swój wzrost i słuszność podjętych przeze mnie decyzji, które mają swoje źródło na ul. Mickiewicza.

Kilka minut, które zapełniłam opowieścią o mojej posalezjańskiej drodze sprawiły mi ogromną radość i jeżeli którykolwiek z tegorocznych maturzystów/maturzystek uznał, że nie był to przez niego/ nią czas stracony to będzie mi niezmiernie miło."

Dziękujemy za Waszą wizytę w szkole i ZAPRASZAMY częściej!