NASZ WOLONTARIAT U SIÓSTR URSZULANEK Z GANDINO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021.

Nasi wolontariusze i w tym roku szkolnym 2020/2021 będą wspomagać Siostry Urszulanki z Gandino w opiece, zabawie, nauce i animacji zajęć z dziećmi, które mają swoją pod opieką.

 

 

Ku mojej radości zgłosiło się ok. kilkanaście osób z całej szkoły. Siostra Marzena jest bardzo zadowolona z tak wielkich chęci pomocy i zaprasza naszych uczniów wraz z rodzicami do indywidualnych spotkań oraz podpisania umów wolontariackich (zgód rodziców na udział dzieci i młodzieży w wolontariacie) w dogodnym dla każdego terminie. Wystarczy zadzwonić na podany poniżej telefon i umówić się na spotkanie. Zaczynamy już teraz bo warto pomagać :)

Opinie uczniów przed pandemią jeszcze - marzec 2020r.

"Podczas wolontariatu w Domu Samotnej Matki i Dziecka u Sióstr z Gandino opiekujemy się małą, ale żwawą i wesołą grupką chłopców (4-7 lat). Ostatnio pojawił się nowy chłopczyk i dziewczynka. Dzieci są zgrane, lubią się. Mimo to występują czasem między nimi konflikty, które prędko jednak odchodzą w niepamięć. Chodząc na wolontariat również my mamy zabawę. Możemy porozmawiać, pośmiać się wspólnie, robiąc różne rzeczy np. układanie puzzli, torów dla samochodów, granie w chowanego, puszczanie baniek mydlanych, rysowanie, wycinanie i wiele innych (w okresach takich jak np święta robimy plastyczne prace nawiązujące do danego wydarzenia/okresu). Gdy dzieci nie ma, my również się nie nudzimy (temperujemy kredki, robimy gry dla dzieci itp.). Uważamy, że wolontariat jest fajną sprawą, pozwala nam oderwać się od nauki i rozwijać nasze umiejętności komunikacji, rozwija naszą kreatywność."

Zapraszamy serdecznie do współpracy bo warto pomagać :)

Autor: Joanna Rogala – Opiekunka Szkolnego Wolontariatu. Małgorzata Kochman, Stefania Niechcielska, Wiktoria Dąbrowska, Maja Pieczykolan – klasa 8a SSP

Fot. Małgorzata Kochman