Dzień Myśli Braterskiej w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Legionowie

Nasi najmłodsi uczniowie należą do 66 Gromady Zuchowej „Leśni ludzie” i dzisiaj świętują „ Dzień Myśli Braterskiej”- czyli jak sami mówią, taki dzień,  w którym myśli się o innych. Dlaczego dzisiaj? Bo tego dnia, w 1857 roku urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell.

A teraz krótka historia

22 lutego to bardzo ważna data w środowisku harcerskim. Tego dnia, w 1857 roku urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell. Tego samego dnia, w 1889 roku urodziła się żona generała, Olave Baden-Powell, która skauting promowała wśród żeńskiej części społeczeństwa. Tego dnia obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej.

Samo święto ma dosyć długą tradycję. Idea jego ustanowienia pojawiła się w 1926 roku w USA wśród żeńskiej części ruchu skautowego. To właśnie Skautki i Przewodniczki, podczas swojej 4 konferencji postanowiły, że w jednym dniu w roku w sposób szczególny będą myślały o innych skautkach i świętowały rozprzestrzenianie się ruchu skautowego na świecie. Z czasem idea wymyślona przez skautki została również przejęta przez skautów.

73 lata później w 1999 roku, podczas XXX  Światowej Konferencji Skautek nazwę święta zmieniono na „Dzień Myśli Braterskiej”.